Προετοιμασία εισαγωγής στα πρότυπα γυμνάσια

Συντονιστής: spyros

burlesque
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Απρ 27, 2011 3:37 pm

Προετοιμασία εισαγωγής στα πρότυπα γυμνάσια

#1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από burlesque » Τρί Οκτ 19, 2021 1:05 pm

Καλησπέρα σε όλους ! Επειδή είναι η πρώτη χρονιά που ξεκινάω προετοιμασία για πρότυπα γυμνάσια σε κάποιο μαθητή ,θα ήθελα να ρωτήσω πώς προτείνετε να γίνει η διάρθρωση του μαθήματος ( παράδοση θεωρίας κλπ) .Γνωρίζω ότι ο κάθε μαθητής είναι διαφορετικός , αλλά αν θα ήθελε κάποιος συνάδελφος να μου δώσει μια κατεύθυνση ή προσωπική συμβουλή , θα το εκτιμούσα πολύ . Ευχαριστώ!



Λέξεις Κλειδιά:
Τσιαλας Νικολαος
Δημοσιεύσεις: 789
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 17, 2015 1:04 pm

Re: Προετοιμασία εισαγωγής στα πρότυπα γυμνάσια

#2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τσιαλας Νικολαος » Τρί Οκτ 19, 2021 2:12 pm

Για μένα το ποιο ορθό είναι, αφού γίνει όλη η ύλη σωστά, να λύσετε όσο περισσότερα θέματα γίνεται από ανάλογους διαγωνισμούς καθώς και θέματα από τον διαγωνισμό "Μικρός Ευκλείδης". Το πιο σημαντικό για μένα είναι όσα θέματα το "επιτρέπουν" να λύνοντε με πολλούς τρόπους ώστε ο μαθητής να σκέφτεται εκτός "κουτιών" και διαφορετικά! Τέλος πρόσφατα κυκλοφόρησε ένα εξαίρετο βιβλίο για τέτοια προετοιμασία του κύριου Μπάμπη Στεργίου που τυγχάνει να είναι και μέλος του forum μας.


burlesque
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Απρ 27, 2011 3:37 pm

Re: Προετοιμασία εισαγωγής στα πρότυπα γυμνάσια

#3

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από burlesque » Δευ Οκτ 25, 2021 3:26 pm

Σας ευχαριστώ πολύ !Έχω ήδη πάρει το βιβλίο του κυρίου Στεργίου και είναι πολύ καλό .
Απλά έχω αποπροσανατολιστεί με την τόση πληροφορία για τα πρότυπα γυμνάσια και χρειαζόμουν συμβουλές για το πού να επικεντρωθώ.Σας ευχαριστώ !


Απάντηση

Επιστροφή σε “Γενικά Μηνύματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 27 επισκέπτες