Αυτό τι είναι πάλι ;

Συντονιστής: spyros

Μπάμπης Στεργίου
Επιμελητής

Αυτό τι είναι πάλι ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπάμπης Στεργίου » Τετ Ιαν 07, 2009 10:07 am

Όταν ανοίγω τον explorer ανεβαίνει αυτόματα τελευταία μια καρτέλα(δύο ίδιες στην ουσία) με τίτλο μεταφορτώσεις λογισμικών που οδηγεί στο σύνδεσμο :

http://greek.toggle.com/index.php?rvs=h ... d=79918787

Τι είναι αυτό και πώς θα το ..ξεφορτωθώ ;
Φοβάμαι μήπως μου κλέβουν αρχεία . Αλλά το Norton δεν με προειδοποιεί για κάτι τέτοιο.
Αν γνωρίζετε κάτι σχετικό, θα σας είμαι ευγνώμων.
Μπάμπης

Άβαταρ μέλους
nsmavrogiannis
Επιμελητής
Επικοινωνία:

Re: Αυτό τι είναι πάλι ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nsmavrogiannis » Τετ Ιαν 07, 2009 10:12 am

Μπάμπη έλεγξε το σύστημα σου με κάποιο anti-spyware. Eγώ χρησιμοποιώ του Superantispyware που είναι δωρεάν. Θα το βρείς στο http://www.superantispyware.com/.
Μαυρογιάννης

Αν κανείς δεν ελπίζει, δεν θα βρεί το ανέλπιστο, οι δρόμοι για το ανεξερεύνητο θα είναι κλειστοί.
Ηράκλειτος
Άβαταρ μέλους
grigkost
Διαχειριστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από grigkost » Τετ Ιαν 07, 2009 10:29 am

Μπάμπης Στεργίου έγραψε:Όταν ανοίγω τον explorer ...
Φοβάμαι μήπως μου κλέβουν αρχεία . Αλλά το Norton δεν με προειδοποιεί για κάτι τέτοιο.
Μπάμπης
Μπάμπη, ο Explorer δέν είναι ασφαλής περιηγητής. Ο Firefox είναι μακράν καλύτερος!
Αναρωτιέμαι τί άλλο ακόμα πρέπει νά συμβεί μέ τόν Explorer γιά νά αποφασίσουμε νά τόν πετάξουμε στό καλάθι ανακύκλωσης!

{\color{dred}\Gamma\!\rho\,{\rm{H}}\gamma\varnothing\varrho{\mathscr{H}}\varsigma \ {\mathbb{K}}\,\Omega\sum{\rm{t}}{\mathscr{A}}\,{\mathbb{K}}\!\odot\varsigma
Μπάμπης Στεργίου
Επιμελητής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπάμπης Στεργίου » Τετ Ιαν 07, 2009 11:04 am

grigkost έγραψε:
Μπάμπης Στεργίου έγραψε:Όταν ανοίγω τον explorer ...
Μπάμπης
Μπάμπη, ο Explorer δέν είναι ασφαλής περιηγητής. Ο Firefox είναι μακράν καλύτερος!
Αναρωτιέμαι τί άλλο ακόμα πρέπει νά συμβεί μέ τόν Explorer γιά νά αποφασίσουμε νά τόν πετάξουμε στό καλάθι ανακύκλωσης!
Μάλλον εμένα πρέπει να πετάξουν στο καλάθι ανακύκλωσης αλλά φοβάμαι ότι θα πάει και το καλάθι χαμένο !
Έψαχνα στις ιδιότητες του explorer και τυχαία είδα ότι στην αρχική σελίδα είχε προστεθεί και η διεύθυνση που σας έδωσα. Αλλά σας ρωτώ : δεν έπρεπε να αρχίσω να ψάχνω από εκεί , αν σκεφτόμουνα ως μαθηματικός ; Αλλά μερικές φορές τα πιο απλά πράγματα είναι δύσκολο να τα σκεφτούμε.
Ο λόγος που ανυσυχούσα είναι διότι έχω γραμμένους μερικούς κωδικούς πρόσβασης στον υπολογιστή για στο AMAZON και το paypal (κακώς βέβαια!) και αν τους κλέψουν, άντε να πληρώνεις !!!Όυφ .

Σας ευχαριστώ πολύ για τις άμμεσες απαντήσεις σας !

Άβαταρ μέλους
mairh.c.p
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mairh.c.p » Τετ Ιαν 07, 2009 11:25 am

Μπάμπη δεν είναι τίποτα αυτό. Συμβαίνουν αν δεν κάνεις συχνά clear cache στον explorer σου. Διαφημίσεις κτλ...
Κατά τακτά χρονικά διαστήματα, όποιον browser κι αν χρησιμοποιείς θα κάνεις Delete Files + Delete Cookies! Αυτό είναι το σημαντικότερο..

\sum_{n=0}^{\infty} \frac{1}{n!} = e
Μπάμπης Στεργίου
Επιμελητής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπάμπης Στεργίου » Τετ Ιαν 07, 2009 12:10 pm

mairh.c.p έγραψε:Μπάμπη δεν είναι τίποτα αυτό. Συμβαίνουν αν δεν κάνεις συχνά clear cache στον explorer σου. Διαφημίσεις κτλ...
Κατά τακτά χρονικά διαστήματα, όποιον browser κι αν χρησιμοποιείς θα κάνεις Delete Files + Delete Cookies! Αυτό είναι το σημαντικότερο..
Το κάνω αμέσως και ευχαριστώ ! Δεν έχω κάνει ποτέ διαγραφή cookies .Για να δω τώρα τι θα γίνει !!!

Μπάμπης

Άβαταρ μέλους
mairh.c.p
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mairh.c.p » Τετ Ιαν 07, 2009 12:21 pm

Θα τρέχει πιο γρήγορα ο browser σου, θα είναι σίγουρα πιο ασφαλής και δε θα κινδυνεύεις από.. αλλαγές αρχικής σελίδας!... :)

Σίγουρα όμως, όπως προείπαν, ο firefox είναι ο πιο ασφαλής browser αυτή τη στιγμή :)

\sum_{n=0}^{\infty} \frac{1}{n!} = e
Απάντηση

Επιστροφή σε “Γενικά Μηνύματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες