Θέματα εξετάσεων Γ' Λυκείου

Συντονιστής: spyros

Άβαταρ μέλους
Ραϊκόφτσαλης Θωμάς
Επικοινωνία:

Re: Θέματα εξετάσεων Γ' Λυκείου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ραϊκόφτσαλης Θωμάς » Τετ Ιουν 17, 2009 8:42 pm

papel έγραψε:
Μιχάλη μου, (προς επικύρωση αυτών που λές) μόνο τυχαίο δεν είναι ότι ένα από τα κορυφαία (οικονομικά) πανεπιστήμια του Λονδίνου, δέχεται για μεταπτυχιακά φοιτητές από ευρωπαϊκές χώρες, Κααναδά και Αμερική με βαθμό πτυχίου 8,2 και άνω ενώ από το μαθηματικό Αθήνας, δέχεται φοιτητές με βαθμό πτυχίου 7,8.
Αυτό κάτι μας λέει.
Θωμάς
Κυριε Ραικοφτσαλη αυτο με τον βαθμο περι 7.8 των αποφοιτων των μαθηματικων σχολων πως στοιχειοθετειται
;Δεν θελω να αμφισβητησω αυτο που λετε αλλα σαν δημοσιο βημα που ειμαστε εδω θα πρεπει να στηριζουμε
τα επιχειρηματα μας σε στοιχεια.Μπορειτε να προσκομισετε ενα εγγραφο που βεβαιωνει το παραπανω γεγονος.
Πιστευω να καταλαβαινετε οτι επιχειρηματα του τυπου 'ετσι μου ειπαν' , 'ετσι εχω ακουσει' για μενα τουλαχιστον δεν ειναι επαρκη.Ευελπιστω στην συνεργασια σας για την αποδειξη του παραπανω.
Καλησπέρα.
Να ζητήσω συγνώμη για το καθυστερημένο της απάντησής μου, αλλά είμαι σε διακοπές.
Αγαπητέ μου φίλε papel, όταν έχεις γυιο απόφοιτο του μαθηματικού Αθήνας ο οποίος κάνοντας αίτηση για μεταπτυχιακό στο L.S.E (διοίκηση επιχειρήσεων) του ζητούν βαθμό πτυχίου πάνω από 8.2 και τον δέχονται (ο γυιος μου, είναι ήδη πτυχιούχος) με τον βαθμό που σου είπα, δεν νομίζω παρά να θεωρείς αξιόπιστη την απάντηση.
Να είσαι καλά,

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς.
Μπάμπης Στεργίου
Επιμελητής

Re: Θέματα εξετάσεων Γ' Λυκείου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπάμπης Στεργίου » Τετ Ιουν 17, 2009 9:39 pm

johnbausis έγραψε:Μια και επανήλθαμε στην συζήτηση για τα θέματα των εξετάσεων να δηλώσω οτι δεν γνώριζα
τα περί συμφωνίας για μη κοινοποίηση του θέματος.Και να πώ και την αλήθεια δεν βλέπω πως
θα επηρεαζόταν η βαθμολόγηση.
Γιάννη , έκανες πολύ καλά και έβαλες το θέμα κατευθείαν στο δημόσιο μέρος του mathemetica.Αυτό θα κάναμε και μεις κάποια στιγμή και μάλιστα, όπως είπε και ο Νίκος, θα το κάναμε περίπου εκείνη τη μέρα, μια και η ένταση από τις εξετάσεις είχε περάσει . Εγώ μάλιστα χάρηκα, διότι είχα δισταγμούς(για διάφορους λόγους), οπότε σου οφείλω και ένα επιπλέον ευχαριστώ.
Αυτά για το δημοσιογραφικό μέρος των εξετάσεων ! Να δούμε του χρόνου τι θα έχουμε.Πάντως , να επισημάνω και γω ότι τώρα που τελείωσαν οι βαθμολογήσεις κλπ , ορισμένα πράγματα αρχίζουν να αναθεωρούνται σδτο μυαλό μας και να σχηματίζεται μια πιο αντικειμενική άποψη. Τόσο όσον αφορά τη δυσκολία όσο και την ποιότητα των θεμάτων κλπ. Αυτή είναι όμως η φυσική πορεία κάθε πράγματος ! Γι αυτό λένε ότι για να γραφεί σωστά η ιστορία, πρέπει να παρέλθει χρόνος!

Καλό σας βράδυ - Μπάμπης

(Απόψε βράδυ έχουμε έξοδο όλο το βαθμολογικό (διοίοκηση - συντονιστές - προσωπικό) οπότε θα πάμε για κουβεντούλα και κρασάκι.
Πάρτε λοιπόν και σεις την παρεούλα σας και βγείτε ! Το καλοκαιράκι ήρθε για καλά !)

Απάντηση

Επιστροφή σε “Γενικά Μηνύματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες