Αναβάθμιση του Λογισμικού του mathematica

Άβαταρ μέλους
cretanman
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 4097
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 18, 2008 12:35 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης
Επικοινωνία:

Αναβάθμιση του Λογισμικού του mathematica

#1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από cretanman » Πέμ Δεκ 03, 2009 11:23 pm

Σήμερα μεταξύ 21:30 και 23:20 έγινε αναβάθμιση του λογισμικού του mathematica.gr και αυτό είχε ως συνέπεια την διακοπή λειτουργίας του για το συγκεκριμένο χρονικό διάστημα. Τώρα είναι και πάλι ενεργό! Ζητώ συγγνώμη αν διέκοψα κάτι που βλέπατε εκείνη τη στιγμή ή που δε μπορούσατε να συνδεθείτε, ήταν όμως για το καλό της σελίδας μας!

Φιλικά,

Αλέξανδρος Συγκελάκης


Αλέξανδρος Συγκελάκης
Άβαταρ μέλους
Μάκης Χατζόπουλος
Δημοσιεύσεις: 2456
Εγγραφή: Δευ Δεκ 22, 2008 4:13 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Αναβάθμιση του Λογισμικού του mathematica

#2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μάκης Χατζόπουλος » Πέμ Δεκ 03, 2009 11:39 pm

Άλεξ παρατηρώ ότι προσθέσαμε το κουμπί { SEARCH_UNREAD } που το ζητούσαν τα παιδιά εδώ και καιρό!! Πολύ θετικό αυτό, θα μας διευκολύνει πάρα πολύ, ευχαριστούμε!!

Αλλά θα κάνω παράπονα, δεν έβαλες άλλα emoticons... :spam: :spam: :wallbash_red: :wallbash_red: :wallbash_red: :wallbash_red:


(1) verba volant, scripta manent = τα λόγια πετούν, τα γραπτά μένουν
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Κοτρώνης Αναστάσιος
Επιμελητής
Δημοσιεύσεις: 3203
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 22, 2009 11:11 pm
Τοποθεσία: Μπροστά στο πισί...
Επικοινωνία:

Re: Αναβάθμιση του Λογισμικού του mathematica

#3

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κοτρώνης Αναστάσιος » Πέμ Δεκ 03, 2009 11:42 pm

Τι έγινε ρε παιδιά; γιατί στα ενεργά θέματα δε βγάζει τίποτα; χάλασε; εγώ πάντως δεν πείραξα τίποτα..άλλωστε όταν ήρθα ήταν ήδη χαλασμένο.....


Εσύ....; Θα γίνεις κανίβαλος....;
Άβαταρ μέλους
nkatsipis
Επιμελητής
Δημοσιεύσεις: 778
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 21, 2008 10:26 am
Τοποθεσία: Σαντορίνη
Επικοινωνία:

Re: Αναβάθμιση του Λογισμικού του mathematica

#4

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nkatsipis » Πέμ Δεκ 03, 2009 11:46 pm

Κοτρώνης Αναστάσιος έγραψε:Τι έγινε ρε παιδιά; γιατί στα ενεργά θέματα δε βγάζει τίποτα; χάλασε; εγώ πάντως δεν πείραξα τίποτα..άλλωστε όταν ήρθα ήταν ήδη χαλασμένο.....
Αναστάση και εμένα το ίδιο...
Και εγώ πάντως δεν πείραξα τίποτα... :-?


Mihalis_Lambrou
Επιμελητής
Δημοσιεύσεις: 15762
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 21, 2008 2:04 am

Re: Αναβάθμιση του Λογισμικού του mathematica

#5

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mihalis_Lambrou » Πέμ Δεκ 03, 2009 11:50 pm

cretanman έγραψε:έγινε αναβάθμιση του λογισμικού του mathematica.gr
Αλέξανδρε, ευχαριστούμε θερμά.

Μ.Λ.


Άβαταρ μέλους
Μάκης Χατζόπουλος
Δημοσιεύσεις: 2456
Εγγραφή: Δευ Δεκ 22, 2008 4:13 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Αναβάθμιση του Λογισμικού του mathematica

#6

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μάκης Χατζόπουλος » Σάβ Δεκ 05, 2009 5:54 pm

Αλέξανδρε όταν υπήρχε απάντηση σε ένα θέμα που παρακολουθούσα, ερχόταν mail για ενημέρωση, τώρα γίνεται το ίδιο αλλά έρχεται στον φάκελο των ανεπιθύμητων (έχω gmail), γιατί;


(1) verba volant, scripta manent = τα λόγια πετούν, τα γραπτά μένουν
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
cretanman
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 4097
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 18, 2008 12:35 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης
Επικοινωνία:

Re: Αναβάθμιση του Λογισμικού του mathematica

#7

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από cretanman » Σάβ Δεκ 05, 2009 6:20 pm

Μάκη δεν έχει να κάνει με την αναβάθμιση αυτό που λες αλλά με το gmail που αναγνωρίζει ως spam κάποια email. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να ανοίξεις το email που πήγε στα spam και να πατήσεις εκεί που γράφει "Not Spam" ή στα ελληνικά κάτι "Μη ανεπιθύμητο". Μετά λογικά όλα τα mail που θα λαμβάνεις από το mathematica θα πηγαίνουν πλέον στο Inbox και όχι στα Spam. Αν το πρόβλημα συνεχίσει να υπάρχει τότε δημιούργησε ένα φίλτρο ώστε όλα τα email που αποστέλλονται από το mathematica δηλαδή " *@mathematica.gr " να μη τα στέλνει ποτέ στα ανεπιθύμητα (Η ρύθμιση είναι "Never send it to spam" στα αγγλικά) και δε θα ξανααντιμετωπίσεις πρόβλημα.

Αλέξανδρος


Αλέξανδρος Συγκελάκης
Άβαταρ μέλους
cretanman
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 4097
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 18, 2008 12:35 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης
Επικοινωνία:

Re: Αναβάθμιση του Λογισμικού του mathematica

#8

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από cretanman » Σάβ Μαρ 06, 2010 8:53 pm

Αγαπητοί φίλοι,

Σας ενημερώνουμε ότι αύριο νωρίς το πρωί (μεταξύ 6-9 για να μη γίνει ιδιαίτερα αισθητό σε πολλούς χρήστες) θα γίνει αναβάθμιση της έκδοσης του phpbb που χρησιμοποιεί η σελίδα μας κατ' επέκταση δε θα είναι προσβάσιμο το http://www.mathematica.gr κατά το παραπάνω χρονικό διάστημα!

Γι' αυτό και ζητούμε την κατανόησή σας!

Φιλικά,

Αλέξανδρος


Αλέξανδρος Συγκελάκης
Άβαταρ μέλους
cretanman
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 4097
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 18, 2008 12:35 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης
Επικοινωνία:

Re: Αναβάθμιση του Λογισμικού του mathematica

#9

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από cretanman » Κυρ Μαρ 07, 2010 7:50 am

Η αναβάθμιση του λογισμικού ολοκληρώθηκε με επιτυχία! Ευχαριστούμε για την υπομονή σας!

Φιλικά,

Αλέξανδρος Συγκελάκης


Αλέξανδρος Συγκελάκης
Άβαταρ μέλους
Γιώργος Ρίζος
Επιμελητής
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: Δευ Δεκ 29, 2008 1:18 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: Αναβάθμιση του Λογισμικού του mathematica

#10

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιώργος Ρίζος » Κυρ Μαρ 07, 2010 1:41 pm

Αγαπητοί φίλοι, ας ευλογήσουμε λίγο τα γένια μας.

Σε λίγο θα έχουν εγγραφεί 2.000 χρήστες στο mathematica. Ας δεχτούμε ότι ο αριθμός δεν είναι πραγματικός, αφού πολλοί χάνουν τον κωδικό τους και ξαναγράφονται (...π.χ rek, rek1, rek2 κ.ο.κ. :lol: ). Πάντως είναι γεγονός αναμφισβήτητο η μεγάλη η απήχηση των συζητήσεών μας.

Στο Σαββατοκύριακο, μέχρι τις 1:30 μ.μ. της Κυριακής είχαν συζητηθεί 59 (!) διαφορετικά, πολύ ενδιαφέροντα και τεραστίου εύρους θέματα με πολλές συμμετοχές.

Κάθε μέρα γινόμαστε πλουσιότεροι (εεε... μαθηματικά εννοώ, μην μπουν ιδέες στο ΣΔΟΕ...).
cretanman έγραψε:Αγαπητοί φίλοι,

Σας ενημερώνουμε ότι αύριο νωρίς το πρωί (μεταξύ 6-9 για να μη γίνει ιδιαίτερα αισθητό σε πολλούς χρήστες) θα γίνει αναβάθμιση της έκδοσης του phpbb που χρησιμοποιεί η σελίδα μας κατ' επέκταση δε θα είναι προσβάσιμο το http://www.mathematica.gr κατά το παραπάνω χρονικό διάστημα!
Γι' αυτό και ζητούμε την κατανόησή σας!
Φιλικά,
Αλέξανδρος
Μα πάνω απ' όλα η δύναμη του mathematica είναι το ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΣΤΕΡΗΣΗΣ :wallbash: που αισθάνθηκαν πολλοί ΧΡΗΣΤΕΣ :helpsmilie: 6-7:45 (περίπου) σήμερα το πρωί.

ΚΑΛΗ (μας) ΣΥΝΕΧΕΙΑ :arrow: ...

Γιώργος Ρίζος


Άβαταρ μέλους
cretanman
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 4097
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 18, 2008 12:35 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης
Επικοινωνία:

Re: Αναβάθμιση του Λογισμικού του mathematica

#11

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από cretanman » Κυρ Μαρ 07, 2010 1:47 pm

:lol: :lol: Να 'σαι καλά Γιώργο... Ξέρεις τη στιγμή που ξεκίνησα την αναβάθμιση ( 7 παρά 10 το πρωί) υπήρχαν γύρω στους 15 χρήστες on line. Ξέρω π.χ. ότι ο Ροδόλφος είναι πολλές φορές online εκείνες τις ώρες (όπως ήταν και σήμερα το πρωί) όπως και πιθανόν άλλοι χρήστες που...πριν πάνε για εκκλησιασμό περνάνε μία βόλτα από το :logo: για να ρίξουν μια ματιά στα δρώμενα της ημέρας (ενίοτε και νύχτας).

Αλέξανδρος


Αλέξανδρος Συγκελάκης
Άβαταρ μέλους
Α.Κυριακόπουλος
Δημοσιεύσεις: 988
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 04, 2009 9:49 am
Τοποθεσία: ΧΟΛΑΡΓΟΣ

Re: Αναβάθμιση του Λογισμικού του mathematica

#12

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Α.Κυριακόπουλος » Κυρ Μαρ 07, 2010 6:07 pm

Αγαπητέ Αλέξανδρε.
• Σε παρακαλώ εξήγησε και σε μας τους φτωχούς περί την τεχνολογία, όσο μπορείς πιο αναλυτικά, τι άλλαξε με την αναβάθμιση που έγινε και ποιες είναι οι νέες δυνατότητες που έχουμε.
• Το κουμπί SEARCH_UNREAD που αναφέρει ο Μάκης που είναι και σε τι χρησιμεύει;
• Όταν γράφουμε ένα προσωπικό μήνυμα, γιατί δεν μπορούμε να γράψουμε μαθηματικές σχέσεις;
• Όταν γράφουμε κείμενο στο mathematica γιατί δεν γίνεται αυτομάτως ορθογραφικός έλεγχος;
• Όταν πάμε να γράψουμε κείμενο στο mathematica, μεταξύ των άλλων, εμφανίζεται και τα κουμπιά:
Quote, Code, List, List=, \displaystyle{\left[ {^ * } \right]}, Img, \displaystyle{\underline {URL} }.
Μπορείς σε παρακαλώ να μου εξηγήσεις αναλυτικά που, πώς και πότε τα χρησιμοποιούμε αυτά;
Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Με εκτίμηση και αγάπη.
Υ.Γ.
Ότι ξέρεις είναι εύκολο, όσο δύσκολο και αν είναι. Και ότι δεν ξέρεις είναι δύσκολο, όσο εύκολο και αν είναι.


Αντώνης Κυριακόπουλος
•Ο έξυπνος παραδέχεται •Ο πονηρός δικαιολογείται •Ο βλάκας επιμένει
Άβαταρ μέλους
Μάκης Χατζόπουλος
Δημοσιεύσεις: 2456
Εγγραφή: Δευ Δεκ 22, 2008 4:13 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Αναβάθμιση του Λογισμικού του mathematica

#13

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μάκης Χατζόπουλος » Κυρ Μαρ 07, 2010 8:47 pm

Α.Κυριακόπουλος έγραψε: Ότι ξέρεις είναι εύκολο, όσο δύσκολο και αν είναι. Και ότι δεν ξέρεις είναι δύσκολο, όσο εύκολο και αν είναι.
Με την άδεια σας το τελευταίο μου άρεσε πάρα πολύ, είναι έξυπνο και εύστοχο και θα το πάρω για υπογραφή!


(1) verba volant, scripta manent = τα λόγια πετούν, τα γραπτά μένουν
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Α.Κυριακόπουλος
Δημοσιεύσεις: 988
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 04, 2009 9:49 am
Τοποθεσία: ΧΟΛΑΡΓΟΣ

Re: Αναβάθμιση του Λογισμικού του mathematica

#14

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Α.Κυριακόπουλος » Κυρ Μαρ 07, 2010 11:19 pm

Μάκης Χατζόπουλος έγραψε:
Α.Κυριακόπουλος έγραψε: Ότι ξέρεις είναι εύκολο, όσο δύσκολο και αν είναι. Και ότι δεν ξέρεις είναι δύσκολο, όσο εύκολο και αν είναι.
Με την άδεια σας το τελευταίο μου άρεσε πάρα πολύ, είναι έξυπνο και εύστοχο και θα το πάρω για υπογραφή!
Μάκη ,με μεγάλη μου χαρά και ευχαρίστηση.
• Αυτό προέκυψε προσπαθώντας να εμψυχώσω τους μαθητές μου όταν μερικοί μου λέγανε :«τόσο εύκολο και δεν το βρήκα;».
Με εκτίμηση και αγάπη.


Αντώνης Κυριακόπουλος
•Ο έξυπνος παραδέχεται •Ο πονηρός δικαιολογείται •Ο βλάκας επιμένει
Άβαταρ μέλους
cretanman
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 4097
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 18, 2008 12:35 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης
Επικοινωνία:

Re: Αναβάθμιση του Λογισμικού του mathematica

#15

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από cretanman » Δευ Μαρ 08, 2010 1:24 am

Α.Κυριακόπουλος έγραψε:Αγαπητέ Αλέξανδρε.
• Σε παρακαλώ εξήγησε και σε μας τους φτωχούς περί την τεχνολογία, όσο μπορείς πιο αναλυτικά, τι άλλαξε με την αναβάθμιση που έγινε και ποιες είναι οι νέες δυνατότητες που έχουμε.
• Το κουμπί SEARCH_UNREAD που αναφέρει ο Μάκης που είναι και σε τι χρησιμεύει;
• Όταν γράφουμε ένα προσωπικό μήνυμα, γιατί δεν μπορούμε να γράψουμε μαθηματικές σχέσεις;
• Όταν γράφουμε κείμενο στο mathematica γιατί δεν γίνεται αυτομάτως ορθογραφικός έλεγχος;
• Όταν πάμε να γράψουμε κείμενο στο mathematica, μεταξύ των άλλων, εμφανίζεται και τα κουμπιά:
Quote, Code, List, List=, \displaystyle{\left[ {^ * } \right]}, Img, \displaystyle{\underline {URL} }.
Μπορείς σε παρακαλώ να μου εξηγήσεις αναλυτικά που, πώς και πότε τα χρησιμοποιούμε αυτά;
Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Με εκτίμηση και αγάπη.
Υ.Γ.
Ότι ξέρεις είναι εύκολο, όσο δύσκολο και αν είναι. Και ότι δεν ξέρεις είναι δύσκολο, όσο εύκολο και αν είναι.
κ. Αντώνη καλησπέρα,

Θα προσπαθήσω να γίνω όσο πιο αναλυτικός γίνεται. Συνήθως με τις αναβαθμίσεις δεν αλλάζει κάτι ριζικά αλλά διορθώνονται κάποια μικροπροβληματάκια (τα λεγόμενα "bugs") ή απλά γράφεται νέος κώδικας για να αντικαταστήσει μία λειτουργία. Δεν είναι κάτι που απαραίτητα φαίνεται στον τελικό χρήστη του forum. Για όποιο γνωρίζει αγγλικά οι αλλαγές που υπάρχουν στην καινούρια έκδοση υπάρχουν στη σελίδα εδώ (δε νομίζω πάντως ότι υπάρχει κάποια σημαντική αλλαγή ή προσθήκη).

Όσον αφορά το κουμπί "SEARCH_UNREAD" έχει απλά μεταφραστεί στα ελληνικά ("Προβολή μη αναγνωσμένων δημοσιεύσεων") γι' αυτό και δε φαίνεται πλέον (η δημοσίευση αυτή είναι από την προηγούμενη αναβάθμιση). Η "Προβολή μη αναγνωσμένων δημοσιεύσεων" φαίνεται αν μπείτε σε κάποια σελίδα του forum και κοιτάξετε πάνω δεξιά. Για να δείτε τι προσφέρει μπορείτε να κοιτάξετε περισσότερες πληροφορίες εδώ

Νομίζω ότι δεν υπάρχει πρόβλημα γραφής μαθηματικών παραστάσεων στα προσωπικά μηνύματα. Κοιτάξτε το και πάλι (προσπαθήστε να μου στείλετε ένα π.μ. με μαθηματικές παραστάσεις και αν υπάρχει πρόβλημα θα το ξανακοιτάξουμε).

Δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να υποστηρίζεται από το Phpbb (πρόγραμμα πάνω στο οποίο έχει στηθεί το forum μας) και να έχει αυτόματο ορθογραφικό έλεγχο. Για να φτιάξουμε κάποια τέτοια εφαρμογή απαιτείται να γράψει κάποιος την εφαρμογή αυτή σε κώδικα php, γνώσεις που δεν έχουμε (είναι δουλειά προγραμματιστών) και είναι σίγουρα πολύ χρονοβόρα γιατί χρειάζονται πολλές πολλές γραμμές κώδικα. Όμως αν αντί για το πρόγραμμα Internet Explorer χρησιμοποιείτε το mozilla firefox υπάρχει ήδη ορθογραφικός έλεγχος αρκεί να ακολουθήσετε τα βήματα που περιγράφονται εδώ. Εγώ τον χρησιμοποιώ με μεγάλη επιτυχία εδώ και αρκετούς μήνες!

Τo code το χρησιμοποιούμε όταν θέλουμε να κάνουμε παράθεση των γραμμών κώδικα (π.χ. για να δείξουμε τον κώδικα που πρέπει να γράψει κάποιος για το \LaTeX) που αν τις γράψουμε μέσα στο κείμενό μας όπως ακριβώς θέλουμε να τις παρουσιάσουμε, δεν θα εμφανιστεί ο κώδικας αλλά - π.χ. αν αφορά το \LaTeX - θα εμφανιστεί η μαθηματική παράσταση.

Π.χ. αν θέλω να δείξω σε κάποιον πώς γράφει το κλάσμα a δια b θα του γράψω

Κώδικας: Επιλογή όλων


\frac{a}{b}
(θα το εσωκλείσω μέσα στο code γιατί διαφορετικά αντί για να φανεί ο κώδικας, θα φανεί η μαθηματική παράσταση \frac{a}{b})

To quote το βάζουμε όταν θέλουμε να παραθέσουμε το κείμενο κάποιου.

Π.χ. αν βάλουμε

Κώδικας: Επιλογή όλων

[quote] Για σας κ. Κυριακόπουλε[/quote]
Θα εμφανίσει
Για σας κ. Κυριακόπουλε
ενώ αν βάλουμε

Κώδικας: Επιλογή όλων

[quote="cretanman"] Για σας κ. Κυριακόπουλε[/quote]
θα εμφανίσει
cretanman έγραψε: Για σας κ. Κυριακόπουλε
Το List απλά βάζει σε μία λίστα το κείμενο που εσωκλείεται εκεί μέσα (κάτι σαν να το βάζει το ένα κάτω από το άλλο). Δεν έχει κάποια ιδιαίτερη χρησιμότητα.

Με το "Img" αν κάποιος έχει ανεβάσει μία εικόνα σε κάποια σελίδα μπορεί εσωκλείοντας τη διεύθυνση μέσα στην εντολή του "img" να την εμφανίσει στο mathematica. Π.χ. η φωτογραφία που έχω στη σελίδα μου βρίσκεται στη διεύθυνση: http://www.math.uoc.gr/~ags/index.files/image003.jpg

Αν λοιπόν γράψω

Κώδικας: Επιλογή όλων

[img]http://www.math.uoc.gr/~ags/index.files/image003.jpg[/img]
θα εμφανίσει τη φωτογραφία μου:

Εικόνα

Με το κουμπί "url" απλά προσθέτεις ένα σύνδεσμο ή email και μπορείς να πατήσεις πάνω του. Κυρίως το χρησιμοποιούμε για να φτιάξουμε υπερσυνδέσεις στο κείμενό μας.

Δηλαδή αν κάποιος γράψει

Κώδικας: Επιλογή όλων

πατήστε [url=www.mathematica.gr]εδώ[/url]
θα του εμφανίσει:

πατήστε εδώ

οπότε πατώντας πάνω στη λέξη "εδώ" θα μεταφερθεί στη σελίδα http://www.mathematica.gr

To flash και το [*] δεν έχoυν κάποια ιδιαίτερη χρησιμότητα στη σελίδα μας.

Ελπίζω κάπως να σας κατατόπισαν τα παραπάνω. Για οποιεσδήποτε διευκρινήσεις στείλτε μου ένα π.μ. και θα σας απαντήσω αμέσως

(παραπάνω φάνηκε αρκετές φορές η χρησιμότητα του κουμπιού "code")

Αλέξανδρος


Αλέξανδρος Συγκελάκης
Άβαταρ μέλους
Α.Κυριακόπουλος
Δημοσιεύσεις: 988
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 04, 2009 9:49 am
Τοποθεσία: ΧΟΛΑΡΓΟΣ

Re: Αναβάθμιση του Λογισμικού του mathematica

#16

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Α.Κυριακόπουλος » Δευ Μαρ 08, 2010 10:30 am

Αγαπητέ Αλέξανδρε.
Σε ευχαριστώ πολύ. Τα έγραψες πολύ αναλυτικά. Είσαι σπουδαίος όχι μόνο στα Μαθηματικά αλλά και στην νέα τεχνολογία. Όπως βλέπω είσαι και καλός δάσκαλος. Είναι τυχερά τα παιδιά που είναι μαθητές σου. Να είσαι πάντα καλά.
Με εκτίμηση και αγάπη.


Αντώνης Κυριακόπουλος
•Ο έξυπνος παραδέχεται •Ο πονηρός δικαιολογείται •Ο βλάκας επιμένει
Άβαταρ μέλους
rek2
Επιμελητής
Δημοσιεύσεις: 2178
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 21, 2008 12:13 am

Re: Αναβάθμιση του Λογισμικού του mathematica

#17

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από rek2 » Τρί Μαρ 09, 2010 2:02 pm

Rigio έγραψε:Αγαπητοί φίλοι, ας ευλογήσουμε λίγο τα γένια μας.

Σε λίγο θα έχουν εγγραφεί 2.000 χρήστες στο mathematica. Ας δεχτούμε ότι ο αριθμός δεν είναι πραγματικός, αφού πολλοί χάνουν τον κωδικό τους και ξαναγράφονται (...π.χ rek, rek1, rek2 κ.ο.κ. :lol: ). Πάντως είναι γεγονός αναμφισβήτητο η μεγάλη η απήχηση των συζητήσεών μας.

Στο Σαββατοκύριακο, μέχρι τις 1:30 μ.μ. της Κυριακής είχαν συζητηθεί 59 (!) διαφορετικά, πολύ ενδιαφέροντα και τεραστίου εύρους θέματα με πολλές συμμετοχές.

Κάθε μέρα γινόμαστε πλουσιότεροι (εεε... μαθηματικά εννοώ, μην μπουν ιδέες στο ΣΔΟΕ...).

....
....

Γιώργος Ρίζος
Αγαπητέ Γιώργο,

Αν κάνω Format σε ένα παλαιό υπολογιστή που έχω στο σπίτι, ή αν αγοράσω νέο laptop, τότε θα δούμε και το rek3! Ηδη στο zoo.gr που μπηκα μετά από πολύ καιρό για σκάκι-ταύλι είμαι ο rek3!


Απάντηση

Επιστροφή σε “Νέες Προσθήκες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες