online msc

Συντονιστής: spyros

Alphjarethmetic
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 9:54 pm

online msc

#1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Alphjarethmetic » Δευ Αύγ 20, 2012 12:33 pm

καλημέρα σας, πρόσφατα πήρα μια υποτροφία για διαδικτυακό μεταπτυχιακό. Αλήθεια γνωρίζει κανείς τίποτα;

Θέλω να μάθω αν αξίζει τον χρόνο και την προσπάθεια και αν υπάρχουν πρόσθετες πληροφορίες σχετικά με κόστος,

μου αρέσει αυτό http://www.math.tamu.edu/graduate/maste ... track.html


ευχαριστώ πολύ.


Δρ. Α. Σ. Σωτηρίου

phd ''εφαρμοσμένη κρυπτανάλυση σε δυναμικά συστήματα ελέγχου''
csar
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Κυρ Απρ 24, 2011 5:48 pm
Τοποθεσία: Thuwal, Σαουδική Αραβία
Επικοινωνία:

Re: online msc

#2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από csar » Τρί Αύγ 21, 2012 9:45 pm

Το tamu είναι από τα πολύ καλά πανεπιστήμια σε θετικές επιστήμες και μαθηματικά. Το College station είναι μία μικρή πόλη (ή χωριό) η οποία φτιάχτηκε για το πανεπιστήμιο. Όλα κινουνται στους ρυθμούς του πανεπιστημίου.

Γενικά έχει καλή φήμη στα εφαρμοσμένα μαθηματικά (σε γεωφυσική, περιβαλλοντικά θέματα και άλλα), χωρίς να υποννοώ ότι δεν είναι καλό για καθαρά μαθηματικά (απλά δεν ξέρω για αυτούς τους τομείς).

Τώρα για το αν αξίζει τον κόπο... Εξαρτάται για τι το θέλεις το μεταπτυχιακό. Αν είσαι στην Ελλάδα και σκοπεύεις να μείνεις στην Ελλάδα δε νομίζω ότι θα σε βοηθήσει ιδιαίτερα από τη στιγμή που έχεις ήδη διδακτορικό. Πάντως πιστεύω ότι θα μάθεις πράγματα.

Χ


Έχω βρει μία πραγματικά υπέροχη απόδειξη αλλά το quota μου σε αυτό το forum είναι πολύ μικρό για να τη χωρέσει.

Χρήστος Σαραγιώτης
Alphjarethmetic
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 9:54 pm

Re: online msc

#3

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Alphjarethmetic » Παρ Ιαν 25, 2013 3:01 pm

λοιπόν το έχω αρχίσει ήδη, δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο και τα βιβλία που παρέχουν σε ηλεκτρονική μορφή έχουν μεγάλο όγκο αλλά πολύ μπλα μπλα. Για κάποιον χωρίς την δική μου εμπειρία στο θέμα θα ήταν ιδιαίτερα χρήσιμο. Προς το καλοκαίρι θα τους επισκεφτώ για κάποιο summer campus.


Δρ. Α. Σ. Σωτηρίου

phd ''εφαρμοσμένη κρυπτανάλυση σε δυναμικά συστήματα ελέγχου''
Απάντηση

Επιστροφή σε “ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης