Άσκηση στη γραμμική άλγεβρα

Συντονιστής: Demetres

tzokal

Άσκηση στη γραμμική άλγεβρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tzokal » Πέμ Απρ 23, 2020 7:12 pm

Καλησπέρα!
τελευταία επεξεργασία από tzokal σε Πέμ Απρ 23, 2020 9:10 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Λέξεις Κλειδιά:
ΚΕΦΑΛΟΝΙΤΗΣ

Re: Άσκηση στη γραμμική άλγεβρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΚΕΦΑΛΟΝΙΤΗΣ » Πέμ Απρ 23, 2020 7:23 pm

Θα σε συμβούλευα να κοιτάξεις ένα οποιοδήποτε βιβλίο Γραμμικής Άλγεβρας, Το θέμα που καλείσαι να διαπραγματευτείς είναι κλασσικό...
Μπορείς και στο internet να βρεις αντίστοιχη ύλη για να την μελετήσεις.
Είμαι βέβαιος ότι είσαι φοιτητής και το συγκεκριμένο θέμα είναι μέσα στα πλαίσια κάποιας εργασίας.

Άβαταρ μέλους
grigkost
Διαχειριστής

Re: Άσκηση στη γραμμική άλγεβρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από grigkost » Πέμ Απρ 23, 2020 7:29 pm

tzokal έγραψε:
Πέμ Απρ 23, 2020 7:12 pm
Καλησπέρα!

Έχω πραγματικά κολλήσει στην παρακάτω άσκηση. Θα ήμουν ευγνόμων αν κάποιος θα μπορούσε να με βοηθήσει...

https://imgur.com/mE0dL1J

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Αλεξ
καλώς όρισες στο mathematica.gr

Μερικές παρατηρήσεις:
  1. Από τον κανονισμό του mathematica.gr -τον οποίο συνιστούμε να διαβάσεις- στις δημοσιεύσεις οι μαθηματικοί τύποι πρέπει να είναι γραμμένοι με \rm{\LaTeX}. Αλλιώς η δημοσίευση αποσύρεται. (Όμως, ως νέο μέλος, υπάρχει μια σχετική κατανόηση.)
  2. Η άσκηση στην οποία παραπέμπει ο σύνδεσμος είναι από τις πιό κλασσικές περιπτώσεις διερεύνησης ενός 3\times 3 συστήματος. Σε ποιό σημείο δυσκολεύεσαι; Έχεις προσπαθήσει να βρεις αντίστοιχα παραδείγματα στο βιβλίο Γραμμικής που έχεις;

{\color{dred}\Gamma\!\rho\,{\rm{H}}\gamma\varnothing\varrho{\mathscr{H}}\varsigma \ {\mathbb{K}}\,\Omega\sum{\rm{t}}{\mathscr{A}}\,{\mathbb{K}}\!\odot\varsigma
Απάντηση

Επιστροφή σε “ΑΛΓΕΒΡΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες