αναθεση γεωγραφιας γυμνασιου

Συντονιστής: spyros

primera
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 30, 2017 12:49 pm

αναθεση γεωγραφιας γυμνασιου

#1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από primera » Κυρ Ιούλ 30, 2017 1:22 pm

Το 2016 αφαίρεσαν τη β ανάθεση γεωγραφίας από τους πε03.Έχοντας υποχρεωτικό 18 ώρες αναγκάστηκα να συμπληρώνω σε απομακρυσμένο λύκειο δύο μέρες την εβδομάδα.Έχω οργανική 10 χρόνια στο συγκεκριμένο γυμνάσιο, όταν οι πε04 που μου πήραν τη γεωγραφία και έτσι δεν αναγκάστηκαν να μετακινηθουν έχουν 2-3 χρόνια.
Δεν θα το έκανα θέμα αν η αλλαγή αυτή είχε γίνει με επιστημονικά κριτήρια.Ο μόνος λόγος που έγινε είναι για να αποζημιωθουν οι πε04 επειδή μειώθηκαν οι ώρες βιολογίας-γεωγραφίας και τους έκοψε και τις 3 ώρες εργαστηρίου.Πρόχειρα δηλαδή και στο πόδι.
Τι σχέση έχει ο χημικός ή ο βιολόγος με τη γεωγραφία με βάση τις σπουδές τους;Θεωρώ ότι τη μεγαλύτερη συνάφεια με το μάθημα της γεωγραφίας έχουν οι μαθηματικοί και οι φυσικοί.
Ποια η γνώμη σας;Έχει κάποιος αντίστοιχο θέμα;



Λέξεις Κλειδιά:
Mihalis_Lambrou
Επιμελητής
Δημοσιεύσεις: 15762
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 21, 2008 2:04 am

Re: αναθεση γεωγραφιας γυμνασιου

#2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mihalis_Lambrou » Κυρ Ιούλ 30, 2017 2:50 pm

primera έγραψε:Θεωρώ ότι τη μεγαλύτερη συνάφεια με το μάθημα της γεωγραφίας έχουν οι μαθηματικοί και οι φυσικοί.
Ίσως χάνω κάτι και ίσως να μην ξέρω τα γεγονότα, αλλά πιστεύω ότι ούτε οι Μαθηματικοί έχουν σχέση με την Γεωγραφία. Καμία απολύτως σχέση. Τουλάχιστον, δεν γνωρίζω κανένα Τμήμα Μαθηματικών στην χώρα που να διδάσκει έστω αμυδρά κάποιο μάθημα που σχετίζεται με Γεωγραφία. Όση σχέση έχει ο φάντης με το ρετσινόλαδο άλλη τόση έχει ο Μαθηματικός με την Γεωγραφία που διδάχθηκε ως μέρος του πτυχίου του ή που εξετάστηκε σε διαγωνισμό ΑΣΕΠ.

Αυτοσχεδιασμός του Κράτους είτε έτσι είτε αλλιώς. Προχειρότητα και αλλοπρόσαλη εκπαιδευτική πολιτική.


dsatkas
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Οκτ 27, 2015 12:40 pm

Re: αναθεση γεωγραφιας γυμνασιου

#3

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dsatkas » Τετ Αύγ 02, 2017 5:00 pm

βιολόγος > χημικός > φυσικός > μαθηματικός

ειλικρινά δεν έχω ιδέα από που συμπεναίνεις ότι ο μαθηματικός έχει έστω και αμυδρή σχέση με το αντικείμενο


Απάντηση

Επιστροφή σε “Γενικά Μηνύματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες